Bilinmesi gereken Kurallar

Paintball Günümüzün en çok oynatılan Açık hava oyunu olduğu için bazı koruma önlemleri almamız gerektiğini biliyorsunuz. Paintball oyunu açık havada oynandığı için, kendinizi azda olsa korumanız önemlidir. Paintball Kuralları haricinde, Güvenlik kurallarını, bilmeniz gerekmektedir. Güvenlik kuralları paintball oyununu değil sizleri korumak amaçlıdır.

Güvenlik Kuralları :
1- Oyun sırasında şort ve T-shirt,  yani teni açıkta bırakmayacak kıyafetler giyilip, tulumlar kullanılabilir.
2- Oyun alanındayken maske çıkarmak yasaktır. Bu cildinize zarar gelmesine neden olabilir.
3- Oyuncular arasında hiçbir şekilde fiziksel temas olamaz. Oyuncular birbirlerine ateş edebilmeleri için 5 metrelik bir atış mesafesi vardır.
4- Kapsüllerin namludan çıkış hızı 80-100 m/saniyedir. Ve bu kapsüller vücudumuza değdiğinde  hafif morluklar oluşacaktır.
5- Vurulan oyuncu, ellerini havaya kaldırır ve başlangıç noktasına ilerler, bu sırada o oyuncuya atış yapılması yasaktır.
6- Oyundan elenen oyuncu yada oyuncular asla ateş edemez nişan alamazlar..
7- Oyun esnasında oyunu yöneten hakemlere atış yapmak yasaktır. Ve ekstra ceza almanızı sağlayabilirler.

Paintball güvenlik kurallarını bilmemiz gerek ve paintball oyununda keyifli bir hale gelmesi için, güvenlik kurallarını ve paintball kurallarını azda olsa  gözden geçirmemiz gerekmektedir.

Zaten ülkemizde 5 yıldır oynanan paintball ilerleyen günlerde yada senelerde oldukça rehavet göreceği söyleniyor. Paintball oyunu 4 kişi ile oynanmadığını en az 10 kişi ile oynandığını hatırlatmak isteriz.

 

 

7 Comments

  1. Selim Emre
  2. mer
  3. Mehmet
  4. Ahmet
  5. Kenan
  6. oktay

Leave a Reply