Çift Bayrak (Köşe Bayrak) ve Terminator Senaryoları

Paintball senaryolarından biride, çift bayrak köşelerde bayraklar bulunur ve bu 2 takım birbirlerinin köşelerindeki bayrakları korumak zorundadır. Bu oyun diğer oyundan biraz bayağı bir farklıdır, bu oyunda kural bayrağın 10 metre yakınına siper almak yada saklanmak yasaktır. Oyun başladığında her iki takım kendi bayrağını korumalı ve karşı taraftaki bayrağı aldıktan sonra bayrağı koyması gereken noktaya kadar getirmelidir ki puan alabilsin. Hakem düdüğü çaldığında her iki takım karşı tarafın bayrağını almak için amansız ve keyifli bir oyun oynarlar. Paintball kurallarını, uyguladığınız takdirde, sizede zarar gelmesini engellersiniz.
Başkan:
Takım esnasında başlamadan önce ve öncelikle, her iki takım kendi takımında, bir başkan seçmektedir. Oyunculardan biri başkan seçildiğinde, o bayrağı sadece bu seçtikleri başkan alabilir.
Son adam Kuralı:
Kural basittir ve açıktır, vurulan çıkar ve en son kalan takım oyunu kazanır. Her iki takımında oyuncularının tamamen vurulması lazım, ve bu sayede 1 kişi kalır bu kaldığı zaman hangi takımdaysa o takım kazanmaktadır.
Rehine Operasyonu:
Bu senaryoda da , yine bir oyuncu seçilir, ve oyunun isteğine göre, “rehine” olur. Ve bu rehineleri “Hakim tepede” tutulur. Her iki takım arasında kıyasıya kapışılır ve bir takım, rehineleri oradan kurtarmaya çalışmalıdır.
Buddy:
Bu senaryoda, son adam senaryosu ile hemen birebir aynı gibidir ama bu senaryoda 2 kişlik timler halindedir. Elenen son tim oyunu kazanır.
Terminator:
Oyunculardan biri terminator olur ve, herkes ona ateş etmeye çalışır ve normalde eylenceli ama bi oka darda zordur. Terminator oyuncusunun durdurmak için, sadece tek bir şart vardır oda terminatorü elinden vurmaktır.

6 Comments

  1. Daredevil
  2. Belle
  3. Magda
  4. Mehmet24ist
  5. Mehmet

Leave a Reply