Outdoor ve Paintball

 

 

Günümüzün outdoor oyunlarından paintball, gün geçtikçe popülerleşmektedir. Oyun adrenalin, heyecan ve keyif verdiği için insanların çoğu bu oyun için hafta sonunu iple çekmektedir. Paintball oyunu takım oyunu olduğu için 2 kişi ile oynanmayacağını biliyoruz. Aksine oyun an az 8 kişi oynandığını ve daha fazla kişi olduğunda oyunun daha zevkli, daha keyifli hale geldiğini söyleyebiliriz.

Paintball oyununda farklı senaryolar bulunmaktadır. Bu senaryoların kendirine göre belirli başlı birkaç tane kuralı ve bu kuralı bilmemiz gerekmektedir. Paintball oyununca genellikle oyun kuralları haricinde, paintball kurallarına uymamız gerektiğini hatırlatalım ki oyun esnasında vücudunuza gelecek boya kapsüllerinden dolayı morluklar çıkmasın.

Oyun Senaryoları

Senaryolara gelirsek, Tek bayrak Senaryosu, Çift bayrak senaryosu, Başkan senaryosu, Son adam senaryosu, Rehine senaryosu gibi bir çok senaryoları bulunmaktadır. Her oyunun kendine göre senaryosu ve kendine göre bölüm kuralları vardır. Bu kuralları uymamız dahilinde karşı takıma puan kazandırmamış oluruz. Puan usulü oynandığı için her kural ihlalinde karşı tarafa 1 ekstra puan verilir.

Zaten paintball bireysel olarak 2 takımın birbirlerini yenmek için yarıştıkları keyif veren bir spor türüdür. Ourdoor olarak da bilinen bu spor dalı, Türkiye’de birçok şehirde aktif olarak ve yoğun bir şekilde, insanların akınlarına uğruyor. Paintball  Oyununda hakemlere dikkat etmemiz gerekir sonuç itibari ile oyunu kazanıp yada kazanmayacağınızı hakemler belirlemektedir.

Paitball Fiyatları konusunda bütün paintball şirketleri yada paintball oyunu oynadan firmalar hemen hemen fiyatlarda aynı miktarı kullanmaktırlar.

12 Comments

 1. Kerime Yayla
 2. Yeter Gencer
 3. Hava Besli
 4. Fatma Karaca
 5. Miyase Karademir
 6. Elif Arinmis
 7. Ali Karatekin
 8. Dudu Kaya
 9. Abdurrahman Sekerci
 10. Guluzar Kivrak
 11. Selim Emre
 12. Bedirhan V.

Leave a Reply