Paintball Hakkında Bilgiler ve İpuçları

İyi bir paintball oynamak paintball kurallarını tam ve net bir şekilde bilmekten geçmektedir. Hemen öğrenemeseniz de, zaman geçtiğinde yavaş yavaş öğrenebilirsiniz. Paintball karşılıklı futbol gibi, birbirleriyle savaşan 2 takımdan oluşur. Her iki takımın oyuncuları rakip takımın oyuncularını vurmaya çalışırlar. İyi bir paintball oynamak için kurallar haricinde zevkli ve eğlenceli olmasını istiyorsanız takımlarınızı eşit güçte dağıtmanız gerekmektedir.

Oyuna başlamadan önce, sahayı iyice gezip, oyuncuların nerelerde oynayacağını ve nerede beklemeleri gerektiğini söylemek gerekir. Oyuna başlamadan önce oyunun bi amacını belirlemeniz oyunun, keyfini birazcık artırır, bu amaç, eleme tarzı bir oyun olabilir, bayrak kapmaca olabilir, yada bayrak ortada olabilir. Bütün bu oyun stillerini oyunculara tek tek anlatmaya çalışın. Oyun başladığında, her raundun bir raunt süresi vardır ve her takımlardan toplanan puanlara göre takımlar üstünlük sağlayabilirler.

Oyun başlamadan önce, her iki takım lideri takımlarını kontrol etmekle hükümlüdür, sonradan olağan dışı bir şey olmaması için iyice bir kontrol gerekmektedir. Sonrasında takım liderlerinizin hazır hazır komutundan sonra hakemler tarafından başlatma düdüğü öttürülür.

Eyer ki vurulursanız  elinizi silahınızı havaya kaldırıp vuruldum diye bağırarak hemen başlangıç noktasına gitmeniz gerekmektedir. Oyun esnasında oyun kurallarını bilmek keyifli ve eğlenceli bir oyun oynanmasını sağlayacaktır. Keyifli Oyunlar dileriz.

One Response

  1. oktay

Leave a Reply