Paintball Oyun Stratejileri

Paintball Stretejisi

Paintball oyununa başlamadan öncelikle, oyuncu sayısına, saha özelliklerine göre senaryo kurgulanır, yani taktik yapılır. Paintball oyununda, genelde yanlış bilenen bir algı vardır, bu algıda, oyunu oynayan kişinin, fiziksel olarak güçlü olması algısıdır ve bu tamamen yanlış bir algıdır. Paintball oyununu bayanların bile rahatça oynayabildiği, dünya üzerindeki tek spor dallarından biridir.

Şirketlerinin ve firmaların hafta sonu olarak eğlencelerinde, paintball aktiviteleri genellikle en ön sıralarda yer almaktadır. Çünkü hafta sonları paintball eğlencesi, adrenalini ve paintball keyfini hiç bir sporda alamazsınız.

Oyun Stratejisi:

Oyun başlamadan önce genellikle, oyuncu sayısına göre ve sahanın büyük yada küçüklüğüne göre baştan bir strateji seçilir, ve kurgulanır. Oyunculara tek tek görev yerleri verilir ve o oyuncuların oralarda kalması istenir.

Asla pasif bir oyun stratejisi kurgulamayın, oyunun başlangıcından sonuna kadar hareketli olmanızda fayda var. Paintball sahaları oldukça geniş olduğundan hareketli olduğunuz zaman, vurulma şansınızın az olduğunu bilmenizi isteriz.  Sahanın büyük olması hangi oyuncunun nereye gittiğini rahat görmenizi sağlayacaktır. Bu sebeple oyuna başlamadan önce Oyun Stratejinizi iyi seçerseniz, galip gelebilir, oyunu kazanabilirsiniz.

Takım içi iletişim stratejisi

Takım içinde arkadaşlarınız olabilir, ve bu arkadaşlarınızdan bazılarını sevmiyor olsanız da bu oyunun bir keyif olduğunu arkadaşınız ile iletişimi kesmemeniz gerektiğini öğrenmelisiniz. Paintball oyununda takım için iletişim önemlidir. Takımınızdaki oyuncular ile iletişim içinde olmanız  oyunu size kazandıracak bir pay elde ettirecektir.

Geride 3 Adam Taktiği:

Paintball oyununda, genelde bütün oyuncular farklı bölgelere ve farklı yerlerde, konuşlandırılır. Bu sebeple, karşı takımın bu alanları görmesi zordur ama bi o kadar da, imkansız değildir. Geride 3 Adam taktiği ise, paintball oyununa başlarken, arkadaşlarınızdan yada takımınızdaki  keskin  nişancı görevi vermektir. Bu arkadaşlar arkada durup, önden giden oyunculara odaklandığında, onların karşı takımın oyuncularına ateş ettirmektir. Bu taktik size, ekstra puan kazandırabilir.

 

9 Comments

  1. Gonul Uy
  2. Ayfer Erpolat
  3. Izzet Yildiz
  4. Orucey Urtekin
  5. Mehmet Durmaz
  6. Hasan Yildiz
  7. elitci
  8. Turalcan
  9. Prezident

Leave a Reply