Paintball Oyun Taktikleri

Gün geçtikçe insanların en çok sevilen bir oyunu haline gelen paintball, son zamanlarda en çok oynanılan outdoor oyunları arasında ilk sırayı almıştır. Paintball oyunu karşılıklı adrenalin ve keyif verdiği için genç yaşlı herkesin, hoşuna giden ve hafta sonu eğlencesi olarak bilinir.

Paintball oyununda genellikle oyuna başlamadan önce kesinlikle bir oyun taktiği uygulamanız lazımdır. Öncelikle Sahanın durumuna oyuncu sayınıza göre güzel bir taktik belirlediğinizde oyunu sizin kazanmanız olasıdır. Az kişi ile oynanılan paintball oyununda fazla işe yaramasa bile taktik, en azından bir süre çekişmeli geçmesini sağlayabilmektedir.
Paintball oyun taktiği yaparken, sahanın durumuna göre, oyuncu sayınızda yeterli ise, oyuncularınızı konuşlandırabilirsiniz. Koşnuşlandırdığınız bu oyunlar sizlere konuşlandırdığınız yerden adam gelmesini yada o bölgeden olası bir saldırıyı engellemeye, yardımcı olacaktır. Saldırılar esnasında, oyuncularınızı taktiksel olarak yerleştirmeniz oyun başlarkende biterkende size avantaj sağlayacaktır.

Paintball oynarken seçeceğiniz silahda çok önemlidir. Paintball Silahları bölümümüzde bu silahlar hakkında bilgi alabilirsiniz. Seçeceğiniz silah size oyunu kazandırabilmektedir. Özellikle kullanabileceğiniz silahlar seçmenizde fayda vardır, çünkü ilk gördüğünüzde harika gerçeği ile birebir aynı silahlar mevcuttur, yanlızca bunlar boya kabsülü atmaktadır. Seçeceğiniz silahı iyi seçip, konuşlandığınız yere görede silah seçimi yapabilirsiniz.
Paintball oyununda başlamadan önce silahları seçebilir Paintball malzemeleri bölümünden malzemelerinize bakıp size göre hangisi uygunda paitball firmasından var ise temin edebilirsiniz.

Paintball oynarken yada oynamak için, yaş farkı olmaksızın, cinsiyet ayrımı yapmayan tek spor türüdür. Outdoor yani açık hava oyunu olması ayrı bir güzeldir. Özellikle İstanbul tarafındaki, şirket ve firmaların hafta sonu etkinliğinde en çok seçtiği ve en çok eğlendiği eylence türüdür. Paintball  oyunu oynamaya başlarken yada oyun esnasında mutlaka sizi uyarırlar, maskenizi oyun esnasında asla çıkarmayınız. Çıkardığınız takdirde boya kapsülleri vücudunuza temas ettiğinde ufak morluklar oluşabilmektedir. Paintball oyununda iyi eğlenceler dileriz.

15 Comments

 1. Mentese Aslan
 2. Cemal Seyhan Teke
 3. Sebnem Kolcu
 4. Allahverdi Atilkan
 5. Fatma Karakus
 6. Necla Cengel
 7. Asiye Yenipinar
 8. Bahar Gol
 9. Turalcan
 10. Ekim
 11. alpella
 12. candron
 13. Kenan
 14. armagedon66

Leave a Reply