Paintball Oyunu

Paintball oyununda, oyuncunun yüzünde, kırılmaz camlı hususi bir maske ve elinde ise hususi, gazlı silahları bulunmaktadır. Bu silahlar gerçek silahları andırmaklabirlikte patladığında boyayan kapsüller atmaktadır. Kapsüller görünüm olarak misket büyüklüğündedir. Bu boyalar nişasta ve tuz karışımı plastik benzeri bir araç-gereç ile kaplıdır, tabiat dostudur ve çevreyi kirletmeden kendiliğinden kısa bir süre içinde yokolur. Kapsülün içindeki boya tamamen naturel besin boyasıdır. Ek olarak giysilerin üstünden ıslak bir bezle dahi kolayca çıkartılabilir.

Bir tek ABD’de ; oyun alanlarının sayısı yüzlerle ifade edilmektedir, tertipli olarak aylık çıkan 6 tane paintball dergisi vardır ve onlarca değişik şirket çeşit çeşit paintball silahları ve takıları üretmektedir. Bu aksesuarlar, boya saçan el bombalarından, mayınlara; duman bombalarından, boya fırlatan bubi tuzaklarına kadar geniş bir yelpaze içermektedir.

Oyunun temel kuralı boyanan doğrusu yaralanan oyuncu oyundan elenir. Oyunun amacı ise verilen senaryoyu uygulamaktır.Her ekip kendine nazaran bir senaryo hazırlayabilir doğrusu belli bir senaryoya bağlı kalmak gerekmez. Amaç kimi zaman karşı takımın tüm oyuncularını elemek,rehineyi kurtarmak, bir bölgeyi korumak ve ele gerçirilmesini engellemek, bir kaçağı öteki takımdan ilkin yakalamak, bir kişiyi güvenli bir halde evvelde belirlenen hedefe ulaştırmak,ekip kaptanını vurmakdır.

6 Comments

  1. Ikramiye Dogan
  2. Cevdet Ozkan
  3. Kamil Sacak
  4. Yasar Yilbasi
  5. mer
  6. candron

Leave a Reply