Paintball Splatmaster Silahı

1980’li yılların başlangıcında National Survival Games şirketinin sahibi, Bob Gurnsey; oyun için hususi olarak tasarlanmış özel paintball silahı olan “Splatmaster” silahını piyasaya sürdü.
Ozamanlar oyuncuların yırtıcı doğada hayatta kalabilme becerilerine göre insanlara kimliklerini değişiklik yapma yetkisi veren sert bir oyundu. Oyunun temel malzemeleri ise pusula ve haritalardı. Kurallar ise oldukça basitti; “her oyuncu kendi başının çaresine bakar ve yanlız bir ekip hayatta kalır!. Fırlatılan boya kapsülleri, temas anında patlamakta ve “işaretlenen” oyuncu elenmektedir.

Paintball bir tür satranç gibidir satranç’taki strateji burada da kullanılmaktadır. Elimizdeki teknolojiyi son noktasına kadar kullanıp insan zekasıyla birleştirerek gerçek bir heyecen fırtınası oluşturmak kim bilir bu sporun en mühim özelliğidir. Dünyada hızla yayılan bu oyun merklılarını halen ilk günki benzer biçimde cezbetmektedir.

ABD başta olmak suretiyle tüm dünyada şu anda Paintball ile ilgili kuruluşların sayısı yüzlerle ifade edilebilir. Bu kuruluşların içinde Paintball oyun alanları, araç-gereç satıcıları, takımlar ve hatta ulusal ve internasyonal Paintball federasyonları bulunmaktadır. Internasyonal turnuvalar yardımıyla oyunculara ülkelerini temsil etme fırsatı sağlanmaktadır. Paintball oynanan ülkelerin bazıları şunlardır; A.B.D., İngiltere, Fransa, Kanada, Almanya, Tayland, İrlanda, Japonya, Avusturalya, Brezilya, Norveç, Cenup Afrika, Çekoslovakya, İtalya, Arjantin, Yeni Zellanda, Arjantin, Panama…

One Response

  1. Ekim

Leave a Reply