Paintball ve Kullanılan Malzemeler

Oyunun amacı ise size verilen görevi harfiyen yerine getirmektir.  Paintball’da belirli bir kaç  senaryo vardır ve oyun esnasında bu senaryo oynanır. . Amaç size verilen  süre içinde karşı takımın daki   kalesinin bayrağını ele geçirmek, karşıdaki korunan rehineyi kurtarmak, başkanınızı güvenli bir halde hedefe ulaştırmak, tek başına vurulmadan kalan son kalan olmaya çalışmak , bir kaçağı yakalamak, bir tepeyi korumak için çaba sarfetmek, bir köprüyü uçurmak yada ikili timlere ayrılıp öteki timleri elemek, şeklinde bir oldukça seçenekten oluşabilir.
Aslında Oyunun temel kuralı oldukça basittir. Mermi ile boyanan oyuncu oyundan çıkar; doğrusu o oyun için ölür. Ve başlamak için en baştan başladığı yere doğru gider.

Kullanılan malzemeler
Paintball tabancalarının  bir çok modeli ve bir çok çeşiti üretilmektedir. . Paintball tabancaları Mermiyi,  oldukça süratli atar ve çıplak vücuda ulaştığında canınızın yanmasına neden olur. Bu sebeple Kasksız ve Elbisesiz  oynamak bir çok yerde tehlikeli ve yasaktır. Kimi zaman ciddi morluklara  bile yol açabilir bu mermiler.

Paintball’da her oyuncunun yüzünde, kırılmaz camlı hususi bir maske, hususi paintball giysisi, hususi paintball eldiveni, hususi koruyucu yelek ve elinde ise hususi, gazlı silahları bulunmaktadır. Bu silahlar görünümleriyle gerçek silahları andırabilir sağdece değişik olarak bu silahlar mermi değil boya kapsülleri atarlar. Bu Kapsülleri görünümü  misketten değişik değildir, üstleri plastik benzeri bir araç-gereç kaplı olan bu araç-gereç, tabiat dostudur , çevreyi kirletmeden kendiliğinden yok olur. Kapsülün içindeki boya zararsızdır ve gıda boyasıdır. Şu demek oluyor ki doğaya ve insanlara zararı olan değildir, ek olarak giysilerinizdeki boya kapsülleri geldiğinde ıslak mendil yardımı ile çok rahat bir şekilde çıkartabilirsiniz.

11 Comments

 1. Ali Riza Kaplan
 2. Mesut Taskin
 3. Kadriye Ilhan
 4. Gulsum Erdogan
 5. Mustafa Sever
 6. Hilmi Aktas
 7. Mustafa Bozkurt
 8. Mehmet Ali Karaca
 9. Rubapsah Topcu
 10. Mehmet Veysel Sert
 11. alpella

Leave a Reply